Stará a Nová radnice - Atrium Zimní zahrada

Budovy Staré a nové radnice jsou nejvýznamnějšími budovami v centru města nejen co se týká významu z hlediska stavební historie, ale také z důvodu společenských – jako sídlo samosprávy města. Samosprávy, která si jako jednu ze svých priorit vytýčila komunikaci s občany. Tento cíl se projevuje i ve stavebním řešení při rekonstrukci obou budov.

 foto

Reprezentativní prostory Radničního sálu v přízemí staré radnice spolu s dvorkem „na arkádách“ i sklepními prostory slouží v průběhu roku nejen k zasedáním městského zastupitelstva, konferencím ale také pro pořádání koncertů, výstav či prezentaci záměrů města.

Architektonicky velmi působivým prvkem v Nové radnici je „atrium Zimní zahrad“. Nevyužitý dvorek byl podle návrhu architekta zastřešen průhlednou konstrukcí, osazen zelení a slouží jako výstavní prostor. V červnu letošního roku zde prezentoval svá umělecká díla prachatický rodák světově uznávaný fotograf Adolf Zíka. Při vernisáži prozradil, že výstava v rodném městě pro něj má obzvláštní význam, přestože již absolvoval výstavy v celé řadě evropských center. 

 foto