Konference

Konference se uskutečnila ve dnech 25. a 26. září 2008 v sále Národního domu v Prachaticích. Konala se u příležitosti 5. výročí účasti města Prachatice v mezinárodní prestižní soutěži Entente Florale Europe. (volně přeloženo Kvetoucí sídla). Tato soutěž probíhá již od roku 1975 a zejména v západoevropských zemích je velmi sledovaná a uznávaná, především se hodnotí citlivá kultivace urbanizované krajiny, ekologicky volené postupy ve veškerém rozhodování obcí a v neposlední řadě spolupráce obyvatel a zastupitelstev.

konference

Od roku 2002, kdy se aktivně zapojila i Česká republika, se v soutěži prezentovalo již 14 sídel a stalo se téměř tradicí, že se zástupci měst a obcí setkávají, vyměňují si zkušenosti a navzájem se inspirují neboť často řeší obdobné problémy. V pátek 26. září si účastníci konference prohlédli město Prachatice nejprve z věže kostela, poté navštívili park v Hospicu a osobně se přesvědčili o začlenění bývalých kasáren do města. Trasa prohlídky dále vedla kolem Pivovarského pramene až na sídliště a do Domova seniorů Mistra Křišťana. Poté společně navštívili Stezku kolem Stezky a naplánován byl i výstup na Libínskou rozhlednu, ale pro nepřízeň počasí účastníci „zůstali na zemi“ a prohlédli si Lanové centrum na Libíně.

konference

Břečťan si Prachatičtí zvolili jako „maskota“ konference. Motiv břečťanu se prolínal celou konferenci od jmenovek, přes tiskové materiály, výzdobu sálu až k představení sazenice prachatického památného břečťanu. Břečťan bude slavnostně vysazen příští rok v Praze.na Vyšehradě.

konference

Prodejní trhy

Na pátek 26. září byl pro širokou veřejnost připraven doprovodný program konference, který zahrnoval výstavu fotografií, výtvarných prací prachatických školáků na téma „Život ve městě.“ Na prodejní akci byl velký výběr všeho co se týká květin, zahrady, zdravé výživy, výrobků z medu a potřeb pro včelaře, keramických výrobků Návštěvníci se mohli inspirovat květinovými účesy a líčením, které předvedli žáci SOU Netolice, pracoviště Prachatice.

konference

konference