Stezku k třídění odpadu si můžete prohlédnout u sběrného dvora

třídění odpadu
Na deseti panelech víla Majolenka a soumar Oskar ukazují jak správně třídit odpady, jaký odpad patří do kontejneru příslušné barvy a kam můžeme odpad také ukládat.
Marie Peřinková

Stezku u příležitosti oslav Dne Země v Prachaticích otevřela regionální manažerka společnosti EKO-KOM a.s Ing. Lenka Pravdová, zároveň také pochválila její provedení a volbu postaviček. Panely budou natrvalo k dispozici návštěvníkům sběrného dvora. Druhá sada panelů putovala od března po všech mateřských a základních školách a těšila se tak velkému zájmu, že na některá místa se na žádost dětí i učitelů ještě vrátí.

Paní Pravdová následně přijala pozvání odboru životního prostředí a usedla do křesla pro hosta ve Společenském sále Národního domu v Prachaticích, aby odpovídala na zasvěcené a velmi zvídavé dotazy sto dvaceti žáků prachatických základních škol a jejich učitelek. Hodinová diskuse uběhla díky příjemné atmosféře velice rychle. Děti i paní učitelky si zaslouží obrovskou pochvalu za jejich přístup a velmi dobré znalosti.