SONS: Braňte se! Světlík i Bílá pastelka.

bílá pastelka
Sjednocena organizace nevidomých a slabozrakých Prachatice přichází v září s novým Světlíkem, v říjnu s veřejnou sbírkou BÍLOU PASTELKOU a v listopadu organizuje přednášku: BRAŇTE SE!
Hana Rabenhauptová

SONS vydává další číslo zpravodaje pro své členy a přátele s názvem SVĚTLÍK (SONS ČR, odbočka Prachatice – Vimperk). Kontaktní místo SONS je v Prachaticích, v SNP 559, vždy ve středu od 9:00 – 12:00 hodin. Prachatičtí zájemci se mohou těšit na setkání v čajovně, nebo i při kávě ve dnech (13. 9. a 27. 9., nebo navštívit poradní den v Prachaticích v SNP 559 20. 9. 2017. Ve Světlíku se dále dočtete o podpoře zdraví zaměřené tentokrát na slezinu a slinivku a přiložen je i skvělý recept na dýňovou polévku. Přečtěte si.

Ve středu 11. října 2017 se uskuteční sbírka. Letos bílými pastelkami zaplavíme česká města i menší obce ve středu 11. října. Do ulic s kasičkami a v tričkách s emblémem Bílé pastelky vyrazí kolem 2 900 dobrovolníků - středoškolských studentů, našich nevidomých členů, příslušníků jejich rodin, přátel a příznivců. Za minimální příspěvek 30,- Kč nabídnou zájemcům bílou pastelku a záložku ve formě pastelky s kalendářem na rok 2018.

S bílou pastelkou, symbolem celonárodní sbírky nevidomých pro nevidomé, se letos setkáváme již po osmnácté. Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky (SONS) sděluje veřejnosti prostřednictvím bílé pastelky, že slepí lidé nežijí ve tmě – bílá pastelka sice na bílý papír nic moc nenapíše, ale barva zůstává optimistická, nestraší temnotou a beznadějí.

Na 8. listopadu připravuje SONS ČR, z. s. - osvětu v oblasti nekalých praktik prodejců, proti manipulaci ze strany rodinných příslušníků a dluhové pasti pro seniory s těžkým zrakovým postižením. Realizace je na základě dotace Ministerstva práce a sociálních věcí z programu Podpora veřejně účelných aktivit seniorských a proseniorských organizací s celostátní působností.

Světlík naleznete v příloze.

Přílohy: 
PřílohaVelikost
Soubor Světlík - září22.63 KB