Setkání se zakladatelkou Hnutí Pro život Sylvou Bernardovou

pomáháme
Město Prachatice v zastoupení starosty Ing. Martina Malého podpořilo již v lednu celorepublikový projekt - Nesoudíme. Pomáháme. - který realizuje Hnutí Pro život ČR.
Hana Rabenhauptová

Město Prachatice v zastoupení starosty Ing. Martina Malého podpořilo již v lednu celorepublikový projekt - Nesoudíme. Pomáháme. - který realizuje Hnutí Pro život ČR. Nyní se uskutečnilo setkání se zakladatelkou hnutí Sylvou Bernardovou. Když si nevíte rady, zavolejte bezplatnou linku 800 108 000!

Projekt Nesoudíme. Pomáháme. nabízí pomoc ženám, které čekají nečekaně dítě, a okolí nebo okolnosti je nutí k podstoupení potratu, aby se mohly rozhodnout skutečně svobodně. Projekt nabízí jak poradnu, tak bezplatnou telefonní linku 800 108 000. Na bezplatnou telefonní linku 800 108 000 se mohou maminky v tísni obrátit a dočkají se uklidnění, rozebrání situace ze všech úhlů pohledu a pak se mohou rozhodovat skutečně svobodně. Na poradnu se během její existence obrátilo již kolem 4 tisíc žen i mužů, byly řešeny manželské konflikty, bylo možné najít azylové bydlení, dát odbornou radu i v ekonomických otázkách. Projekt podporuje mnoho umělců, vědců a veřejných pracovníků.                             

Vedle řady významných osobností, umělců, vědců, veřejných pracovníků a institucí získal velkou podporu měst a obcí (např.: Praha, Nový Jičín, Vsetín, Svitavy, Třebíč, Jindřichův Hradec, Strakonice, Pelhřimov, Chrudim, Jihlava, Prachatice, Kutná Hora, Březnice, Brzkov, Čáslav, Dačice, Dobronín, Dobroutov, Dolní Bojanovice, Dušejov …) projekt Nesoudíme. Pomáháme.

Sylva Bernardová společně s lékařkou gynekoložkou nabízí přednášky, a to jak pro školy, mladé lidí a lidičky, kteří jsou nerozhodní a jak se stále říká: „Nesoudíme. Pomáháme.“ Informace lze nalézt i na www.necekanetehotna.cz, informační letáčky i na prachatické radnici v přízemí před odborem sociálních věcí, na středních školách nebo u neziskových organizací věnujících se vztahové problematice. Jsou k dispozici na vyžádání.