Kde a kdy nás najdete

KDE SÍDLÍME

Orgán sociálně-právní ochrany dětí sídlí v budově Městského úřadu v Prachaticích na adrese  Velké náměstí 3, 383 01 Prachatice. Budova je umístěna v centru města, přímo na hlavním prachatickém náměstí. Budova je opatřena bezbariérovým přístupem. Před budovou je dostupné hrazené parkoviště pro osobní automobily.

KDE PŮSOBÍME

Správní obvod orgánu sociálně-právní ochrany dětí Městského úřadu v Prachaticích je vymezen správním obvodem obecního úřadu obce s rozšířenou působností MěÚ  Prachatice dle vyhlášky Ministerstva vnitra č. 388/2002 Sb., ze dne 15. srpna 2002, o stanovení správních obvodů obcí s pověřeným obecním úřadem o správních obvodech obcí s rozšířenou působností. Je vymezen územím obcí: Babice, Bohunice, Budkov, Bušanovice, Drslavice, Dub, Dvory, Hracholusky, Husinec, Chlumany, Chroboly, Chvalovice, Kratušín, Křišťanov, Ktiš, Lažiště, Lenora, Lhenice, Lipovice, Lužice, Mahouš, Malovice, Mičovice, Nebahovy, Němčice, Netolice, Nová Pec, Olšovice, Pěčnov, Prachatice, Radhostice, Stožec, Strunkovice nad Blanicí, Těšovice, Tvrzice, Újezdec, Vitějovice, Vlachovo Březí, Volary, Záblatí, Zábrdí, Zbytiny, Želnava, Žernovice.

 socialně právní ochrana dětí

KDY JSME K DISPOZICI

Osobní výkon sociálně-právní ochrany dětí je zajištěn pro úřední dny v těchto časech:

PONDĚLÍ  8:00 – 17:00 hodin  
STŘEDA  8:00 – 17:00 hodin 

Mimo výše uvedené hodiny jsou přijímáni jen klienti, kteří mají návštěvu domluvenou předem, předvolaní klienti nebo závažné případy, které nesnesou odkladu, a to v následujících termínech:

ÚTERÝ  8:00 – 14:00 hodin 
ČTVRTEK  8:00 – 14:00 hodin
PÁTEK  8:00 – 14:00 hodin

V případě, že není v úřední dny přítomen na pracovišti sociální pracovník, který je příslušný k vyřízení případu dle příslušného obvodu, vždy je ve výše uvedených hodinách zajištěn jeho zástup jiným sociálním pracovníkem. V neúřední dny, tedy v úterý, čtvrtek a pátek není osobní výkon příslušného sociálního pracovníka garantován. Je to především proto, že sociální pracovní SPOD jsou terénní pracovníci. Musejí jezdit za svými klienty do rodin, a dětmi do ústavů. Dále ale také na školení, na jednání do škol a značnou část pracovní doby tráví také u soudních jednání.

Mimo pracovní dobu a ve dnech pracovního klidu je k dispozici nepřetržitá pracovní pohotovost, která je zajišťována všemi pracovníky sociálně-právní ochrany dětí MěÚ Prachatice, a to dle příslušného rozpisu pohotovostí, který je zpracováván vedoucí oddělení sociálně-právní ochrany dětí.  

Pracovníka sloužícího pohotovost je možno zastihnout kdykoli mimo pracovní dobu prostřednictvím služebního mobilního telefonu. Číslo mobilního telefonu není veřejně přístupné, ale je známo Policii ČR a soudu, kteří v případě nutnosti kontaktují sociálního pracovníka a jsou mu nápomocni při výkonu sociálně-právní ochrany.

 JAK TO U NÁS VYPADÁ

socialně právní ochrana dětí socialně právní ochrana dětí

socialně právní ochrana dětí

socialně právní ochrana dětí socialně právní ochrana dětí