Waldkirchen

znakPartnerská dohoda podepsána v roce 1996

Město Waldkirchen je staré asi 1000 let.

Stejně jako Prachatice profitoval Waldkirchen ze Zlaté stezky a v té době zažil jeden z největších hospodářských rozkvětů. Po druhé světové válce se rozvinul spíše ze zemědělsky významné obce na atraktivně turistické místo s vysokou životní a bytovou kvalitou.

K zastaveníhodným místům ve Waldkirchenu zajisté patří Muzeum Zlaté stezky, kde je dokumentována minulost této stezky jako obchodní cesty přinášející kulturní a hospodářské spojení v průběhu téměř tisíce let.

Významnou památkou města jsou městské hradby. Nechal je vystavět Ulrich von Nussdorf v letech 1460 - 1470 k ochraně svého nejdůležitějšího sídla na Zlaté stezce. Mají deset obranných věží a dvě brány.

Waldkirchen je mimo jiné znám velkým nákupním centrem a centrem sportovním. Vedle obvykle nabízených zařízení pro tenis, fotbal atp. jmenujme dále i vodní park Karoli a golfové hřiště. Také zde najdeme 1,5 km dlouhou sjezdovku a 30 km běžkařských tratí.

Středně velké podniky a turismus jsou v dnešní době opěrnými body hospodářství tohoto města.

V posledních dvou letech byla provedena opatření v oblasti hospodářství a turismu - inovační a zřizovací centrum a lázeňský park v okolí jezera Erlauzwiesler. Ten byl slavnostně otevřen v létě roku 2000.

foto