Terra del Sole

znakPartnerská dohoda podepsána v roce 2004

Administrativní, armádní a soudní město Terra del Sole bylo založeno 8. prosince roku 1564. Na jeho stavbu tehdy dohlížel nejznámější architekt té doby Baldassare Lanci z Urbina. Dodnes si zachovalo vzhled pevnosti. Dokazuje to obdélníkový val obklopující celé osídlené historické centrum. Město Terra del Sole je symetricky rozděleno do čtyř čtvrtin a reprezentuje vzácný pokus o realizaci tzv. "ideálního města" z dob renesance: zdi valu jsou dlouhé 2087 m a vysoké 12,36 m, v každém rohu se nachází bašta s vlastním jménem.

Moment založení města je provázen legendou: Při slavnostním okamžiku zakládání, účastníci této události vyčkali na změnu počasí a příchod mraků. Slunce, částečně zastíněné jedním mrakem, osvítilo prostor pro založení nového města.

Mezi nejdůležitější památky města patří různé hrady, které dnes slouží jako historická centra. Pretorio Palace ( Vládní, výkonný palác), který je klasickým příkladem renesanční architektury, dále kostel sv. Reparata jehož dostavba byla ukončena roku 1609. Další památkou je Historický archiv, který obsahuje dokumenty od roku 1480.foto