Aktuálně z kultury

náměstí
Z kultury
V sobotu 9. září 2017 se konají od 14:00 na Velkém náměstí Městské slavnosti.
Lenka Houšková
kostel
Z kultury
V sobotu 9. a neděli 10. září se v Prachaticích uskuteční letošní Dny evropského dědictví (European Heritage Days, čili ve zkratce EHD).
Antonín Jurčo
logo
Z kultury
Ve čtvrtek 7. září 2017 se od 14:00 koná beseda s moderátorkou Českého rozhlasu České Budějovice Ivanou Šimánkovou.
Lenka Houšková
výstava
Z kultury
V prostorách rodného domu Jana N. Neumanna se v sobotu 2. září 2017 uskutečnila vernisáž, která zahájila výstavu věnovanou šumavské spisovatelce Rose Tahedl.
Lenka Houšková
logo
Z kultury
I přes nepřízeň počasí se dnes, 1. září 2017, na Velkém náměstí uskuteční 5. ročník hudebního projektu Ekompilace, který je zaměřený také na šíření povědomí o třídění odpadu, recyklaci a uvědomělém chování k životnímu prostředí.
Věra Houšková
Z kultury
Zápis do 1. ročníku - Virtuální univerzity třetího věku - se koná v klubovně Městské knihovny Prachatice dne 22. září 2017 od 13:00 do 14:00.
Lenka Houšková
logo
Z kultury
Léto a s ním i náš letní kulturní program je dnes už bohužel minulostí. Kulturní a informační služby však přicházejí s čerstvou nabídkou akcí na sezonu PODZIM 2017. A co nás během následujících tří měsíců čeká a nemine? Budeme se společně smát u komedií, dojímat u tragédií, vzdělávat při cestopisných přednáškách, vzpomínat na dětství u pohádek nebo zpívat na koncertech. No prostě toho bude hodně.
Věra Houšková
kratochvíle
Z kultury
V sobotu 16. září 2017 od 16:30 se bude na zámku Kratochvíle básnit.
Lenka Houšková
vizovice
Z kultury
S velikým zájmem posluchačů a obyvatel v okolí rodného města Vizovic na Moravě se setkal koncert, který probíhal v rámci festivalu Dnů Aloise Háby na vizovickém zámku o tomto víkendu. Festival probíhá od června do září a vystřídala se zde opravdu zvučná jména české kultury.
Hana Rabenhauptová
vlak
Z kultury
V sobotu 2. září 2017 vyjede v 8:55 hodin speciální literární vlak ECCE LIBRI z prachatického nádraží. Již podesáté prachatická knihovna odstartuje tuto nadregionální mezinárodní kulturní akci, která si za dobu svého trvání získala mnoho příznivců. Pojeďte s námi, u nás jste vždy vítaní!
Lenka Houšková

Stránky