Azylové domy v Prachaticích a Záblatí o prázdninách

Farní charita Prachatice je zřizovatelem dvou azylových domů, poskytovatelem sociálních služeb. Jde o Azylový dům – Charitní domov sv. Dominika Savia pro matky s dětmi v Prachaticích a Dům sv. Petra pro muže v Záblatí.
Hana Rabenhauptová

O prázdninách se muži, ženy a děti v azylových domech vzdělávali, pracovali, bavili se a nenudili se.

U příležitosti oslavy svátku sv. Dominika Savia navštívily matky s dětmi z Charitního domova sv. Dominika Savia kostel sv. Jakuba Většího v Prachaticích, kde na ně čekal vědomostní kvíz o životě sv. Dominika a zároveň si všichni prohlédly kostel, věž a veřejnosti běžně nepřístupná místa. Završením výletu byla návštěva neorenesančního hospicového parku sv. Jana Nepomuka Neumanna v Prachaticích. 

Radost dětem udělal celodenní výlet do areálu lesních her ve Stožci, kde se dozvěděly spoustu zajímavých informací např. o životě v lese, obnově lesa a  významu tlejícího dřeva.

V rámci pohybových aktivit si děti zatančily všemi oblíbenou Zumbu a při relaxačním večeru si maminky s dětmi zacvičily lehké protahovací cviky, zapomněly na svoje starosti a dozvěděly se o existenci několika akupresurních bodů, které ulevují bolesti.

Na celodenním výletě v Hopsáriu se vyřádily děti i maminky. K dispozici jim byla např. prolézací věž, maxi trampolíny, dětská lezecká věž, multifukční hrací plocha pro míčové hry a v neposlední řadě dopravní hřiště, které si mohly projet na různých vozítkách.

Aby děti nebyly smutné, že jsou prázdniny u konce, opekly si buřty a připravily si pro své maminky taneční a hudební program, kdy maminkám nejen zazpívaly, ale také zatančily Zumbu a Hip Hop. 

Muži z Domu sv. Petra v Záblatí se vypravili na Turistický výlet na rozhlednu Libín, která patří k nejstarším u nás. Libín je 1096 metrů vysoká hora 4 km jižně od Prachatic. Je nejvyšším vrcholem Šumavského podhůří a nabízí nádherný kruhový výhled. Aby se využilo příznivého srpnového počasí, proběhl i v tomto měsíci Kurz pozemkových prací. Tentokrát byl při dobrovolné pracovní činnosti upravován terén pastviny pro následné setí zahradní traviny.